REISISARI: Tsiklitega Horvaatiasse
Siim Metsmaa / 09.11.2021

See on reisisari, mis räägib loo kuidas 2 Saaremaa meest sõitsid 30 aastaste mootorratastega koroonaviiruse kiuste Saaremaalt Horvaatiasse.

LOE REISIPÄEVIKUT JA VAATA PILTE SIIT

NB! Kõik sarja osad tulevad siia postitusse ja hoian hetkel värskemad üleval pool.

 

8. OSA: Jõuame tagasi koju

~50h sorteerimist ja monteerimist on läbi ja valmis on saanud reisisarja kõige viimane osa. Sarja 8. osas läbime kahe päevaga viimased 1262 km ja jõuame tagasi koju. Mida Saaremaale lähemale, seda kergemaks olemine läheb ja ärevus on umbes sama suur kui kodust lahkudes. Teeme reisist ka kiire kokkuvõtte.

7. OSA: Tatrad potti ja Poolasse

Sarja 7. osas jõuavad lõpuks meie Pärnust kaasa ostetud tatrad potti. Üle 3000 km reisinud tatrapuder sealihaga maitseb imeliselt. Austria-Tšehhi piiri äärest leiame suure elamuskeskuse ja päeva lõpetame kottpimedas Poolas.

6. OSA: Lendame Sloveenias ja maandume Austrias

Sarja 6. osas läheme Sloveenia kohale lendama, ööbime rohelist värvi veega jõe ääres ja pildistame kauneid vaateid. Saame taaskord vihma ja jõuame Austriasse.

5. OSA: Seikleme Rijekas ja sõidame Sloveeniasse

Sarja 5. osas jõuame meie reisi n-ö viimasesse ja kõige lõunapoolsemasse punkti, Rijekasse. Siit edasi keerame suuna juba põhja poole ja sõidame üle mägede kodu suunas. Sloveeniasse jõudes, leiame tee äärest ühe piraka augu, nimega Škocjan Caves Park.

4. OSA: Jõuame Horvaatiasse

Sarja 4. osas alustame Tatra mägedest teed alla ja esimene peatus ootab meid 1,7 miljoni elanikuga Budapestis. Peale öist jalutuskäiku vanalinnas, liigume järgmisel hommikul edasi juba Horvaatiasse.

3. OSA: Poolast Slovakkiasse ja Predné Solisko 2117 m

Sarja 3. osas jõuame Poolast Slovakkiasse ja läheme Tatra mägesid vallutama. Jõuame Predné Solisko tippu, mille kõrgus on 2117 m. Tatrad on Slovakkia ja Poola piiril asuv Karpaatide mäestikku kuuluv mäeahelik.

2. OSA: Kiivrid pähe ja minek

Sarja 2. osas läbime reisi esimesed 1000 km ja meid võtab vastu kottpime Poola. Siimul läheb liivas sõites ratas alt ja ta lõhub oma saapakatte. Reisisellide vorstiviilud peavad olema ikka sellised, et hammas ei põruks.

1. OSA: Teeme nipet-näpet ettevalmistusi

Kuna meie rattad on ülihästi vastu pidanud, siis midagi suurt teha ei olnudki. Mina vahetasin tagumise rehvi, filtrid ja sain omale uued peeglid. Madis võttis samuti filtrite vahetuse ette, parandas veidi plastikuid ja keevitas ümber oma eelmisel aastal tehtud küljekottide raamid, et tõsta (reisi)kotte veidi kõrgemale.

Kommentaarid

Lisa kommentaar