M

Uus ratas XL600V Transalp

04.06.2019

Käisin Viljandist matkapilli toomas

Minu esimene ratas oli Yamaha XJ600S ehk vana hea diversion. Hea väike, mitte liiga võimas 600 kuubikuline algajale sobiv ratas. Mingil hetkel tundsin, et huvi on rohkem ka asfaldi pealt metsa vahele keerata ja selleks on vaja rohkem maastikuvõimekusega ratast. Lisaks oli ka tekkinud tsikliga matkamise soov ja diversion oli selleks ka mõõtudelt liiga väike ja ilmselt pikemal sõidul väsivad kiirelt põlved ära, kuna peavad olema liiga suure nurga all.

Internetis sai ringi vaadatud ja silma jäi vana transalp, mille V2 mootorit peetakse ka väga hästi kestvaks. Edasi tuli hakata otsima müügikuulutusi. Neid vanakooli transalpe just väga palju Eestis ei liigu ja need on ka üsna tahetud rattad. Vast umbes pool aastat sai kuulutustel silma peal hoitud ja ühel päeval tuli müüki päris soodsna hinnaga ilus valge transalp. Kirsiks tordile kattus ka ratta sünniaasta minu omaga ja ehk oli see saatuse märk.

Honda XL600V

Umbes 15 minutit mõtlemist ja olin juba teel Saaremaalt Viljandi poole. Kuna plaan oli ikkagi tsikliga tagasi tulla, siis võtsin kohe sõiduvarustuse ja tagasisõiduks autojuhi kaasa. Kohapeal veidi vaatamist ja näppimist ja juba olin teel tagasi Saaremaal poole, oma uue transalpiga.