Ei ole see esimene kord kui veetase kukub nii palju madalale, et pääseb Muhust kuiva jalga Kõinastu (ka Keinastu) laiule. Muhus elav sõber tahtis oma 4×4 autoga veidi eputada ja pakkus välja, et lähme käime nüüd Kõinastul ära ja vaatame, mis seal näha on. Mina olin enne minekut juba geopeituse lehelt kindlaks teinud, et sealt on vaja ka mõned aarded ära tuua. Kuna laid (teleglikult ju saar) just väga suur ei ole, siis ühest otsast teise jõuab autoga üpris kiiresti, mis tähendab, et üle tunni meil seal aega ei läinudki.

Kui maal reis tehtud, siis edasi juba merele. Kumb meist rohkem kala sai, seda näeb allolevast videost.

Mis koht on Kõinastu?

Kõinastu laid (ka Keinastu) on 2,66 km² suurune laid Väinameres Väikese väina ja Lõpemere vahel. Laid kuulub Saaremaa valla Kõinastu küla koosseisu.

Madala veetaseme korral on laid umbes 2-kilomeetrise leetseljaku, Kõinastu lee, kaudu ühenduses Muhu kõige läänepoolsema punkti Sääreotsaga Koguva lähedal.

Piki Kõinastu lääneranda kulgeb umbes 1,5 km pikkune ja põhjaosas (Suur pank) kuni 5 meetri kõrgune kruusane Vesiru astang. Laiul leidub paljandeid, palju rändrahne, pikki klibuvalle, kadastikke ja saare idaosas salumetsa.

Edasi loe WikiPediast

Kommentaarid

Telli uudiskiri ja annan e-maili teel märku, kui midagi uut siia postitan.