Täitus 15 aastat raadiotööd

02.09.2023 / Siim Metsmaa

6. august 2008 – Olen õhtul sõpradega linna peal ja ühel hetkel helistab vanaema: “Siimu, ma nägin kuulutust, et Raadio Kadi otsib omale töötajat. Ma arvan, et sa võiksid seda uurida ja sinna raadiosse tööle minna!”

Paar tundi peale südaööd jõuan koju, teen arvuti lahti ja googlesse läheb “Kuidas kirjutada CV-d ja motivatsioonikirja”. Et CV näeks edevam välja, kujundan selle hoopis Photoshopis.

Veel samal hommikul kell 6.30 vajutan SEND ja minu CV läheb raadio tegevdirektori poole teele.

6 h pärast (7. august 2008 kell 11.57) saan oma kirjale vastuse: Palun tulge homme raadiosse vestlusele ja hääleproovile …

… Nii see kõik toona alguse sai. Mõned nädalad harjutamist ja õppimist ning septembrist 2008 alustasin juba graafikuga muusikatoimetaja tööd.

Päris esimeste raadiopäevade helisalvestusi mul kahjuks olemas ei ole. Küll aga on üks ~20 minutiline dokumentaalvideo aastast 2009, kus ma tutvustan oma eetripäeva ja raadiotööd – see materjal on ilusti sahtlis hoiul.

Tagantjärele on uskumatu mõelda, et ma alustasin raadios kõigest 20 aastaselt ja veel uskumatum on see, et ma olen seda asja teinud tänakseks juba 15 aastat. Paljud minu tuttavad on sama aja jooksul vahetanud 5 või enamgi korda oma tööandjaid.

Hetkel ma tegelen raadios lisaks muusika mängimisele ka produktsiooniga ehk maakeeli monteerin saateid ja raadioreklaame kokku. Kui ma näiteks peale hommikuprogrammi ütlen “Kuulmiseni!”, siis ma ei lähe mitte koju, vaid lihtsalt teise stuudiosse ja jätkan teise tööga.

Kaua veel – eks seda aeg näitab. Kuulmiseni!

Kommentaarid

Telli uudiskiri ja annan e-maili teel märku, kui midagi uut siia postitan.