Rootsi tripp: Rataste ettevalmistamine

10. juuli 2019

Esimene reis tsiklitega ootab ees ja eks alustama peab ikka tehnika ettevalmistamisest. Üle tuli käia mõlemad rattad ja kõrvaldada võimalikud puudused. Eks teel olles võib ikka probleeme ette tulla, aga ehk suurematest probleemidest päästab korralik ettevalmistus.

Siimu ratas

Minu ratta puhul tuli kõige enne kuluosad üle vaadata. Juba ratast ostes sai selgeks, et kett vajab lähemal ajal vahetust ja see klõbises päris korralikult. Keti vahetusega koos on mõistlik ära vahetada ka mõlemad hammasrattad. Tihti vahetatakse ainult tagumine hammasratas, kuid õige on vahetada nii esimene kui tagumine koos. Kui ainult taha uus panna ja ette jätta kulunud hammasratas, siis hakkab kett kiiremini tagumist hammasratast ka ära sööma. Tsiklit lahti võttes sai ees näha kohe päris korralikult kulunud hammasratast. Uus kett läks peale D.I.D 525-VX X-rõngaskett.

Teise tööna sai ette võtetud amordi simmerite vahetus, millega koos tuleb ära vahetada ka amortides õli. Peale vaadates oli üks amordi toru veidi õline, aga kuna simmerlingid on mõistlik vahetada koos, siis sai see töö ka ette võetud. Millal viimati amortides üldse õli vahetatud on, seda ka ei osanud arvata.

Madise ratas

Madise rattaga oli olukord veidi keerulisem, kuna juba tükk aegsa on olnud probleeme sellega, et üks silinder ei tööta.